VYHLEDAT


Tato funkce funguje podobně, jako funkce SVYHLEDAT. Vyplňuje se hledaná hodnota, vektor (oblast), kde se má hodnota vyhledávat a vektor, odkud se má vzít výsledek. Pokud bude hledaná hodnota vyhledána ve třetí buňce prohledávané oblasti, tak nám funkce vrátí výsledek ze třetí buňky výsledkové oblasti.

Výhodou této funkce je, že prohledávaný sloupec nemusí být v tabulce první. Její velkou nevýhodou ale je, že hodnoty v prohledávaném sloupci musí být seřazeny vzestupně.
Funkce VYHLEDAT.

Syntaxe funkce

CZ verze:=VYHLEDAT(co;hledat;[výsledek])
EN verze:=LOOKUP(lookup_value,lookup_vector,[result_vector])

Argumenty funkce

  • Co: Povinný argument. Hodnota, kterou má funkce VYHLEDAT nalézt v prvním vektoru. Argument, jenž může být číslo, text, logická hodnota, název nebo odkaz na hodnotu.
  • Hledat: Povinný argument. Oblast zahrnující jeden řádek nebo sloupec. Hodnoty argumentu Hledat mohou obsahovat text, čísla nebo logické hodnoty.
  • Hodnoty argumentu Hledat musí být seřazeny vzestupně: ...;-2; -1; 0; 1; 2; ...; A-Z; NEPRAVDA; PRAVDA. V opačném případě by funkce VYHLEDAT mohla vrátit nesprávnou hodnotu. Při vyhledávání se nebere ohled na malá a velká písmena.
  • Výsledek: Volitelný argument. Oblast zahrnující jeden řádek nebo sloupec. Argument Výsledek by měl mít stejnou velikost jako prohledávaný vektor (Hledat).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace