VVYHLEDAT


Tato funkce zjednodušeně slouží k natažení hodnot z jedné tabulky do druhé na základě shody hledané hodnoty. Pokud je hledaná hodnota z první tabulky vyhledána v prvním řádku prohledávané tabulky, tak nám funkce vrátí hodnotu z jiného řádku odpovídajícího sloupce prohledávané tabulky.

Funkce VVYHLEDAT.

Syntaxe funkce

CZ verze:=VVYHLEDAT(hledat;tabulka;řádek;[typ])
EN verze:=HLOOKUP(lookup_value,table_array,row_index_num,[range_lookup])

Argumenty funkce

 • Hledat: Povinný argument. Hodnota, která se bude hledat v prvním řádku prohledávané tabulky. Pro tuto hodnotu bude z prohledávané tabulky vrácen výsledek z řádku, ze kterého jej potřebujeme. Například pro kód produktu, který je v prvním řádku prohledávané tabulky, potřebujeme vrátit jeho cenu, která je ve třetím řádku prohledávané tabulky. Argumentem hledat může být hodnota nebo odkaz.
 • Tabulka: Povinný argument. Oblast buněk, která bude prohledávána. Můžeme použít odkaz na oblast (například A1:D10000) nebo název oblasti. Pamatujme na to, že se hledaná hodnota bude vyhledávat pouze v prvním řádku prohledávané tabulky.
 • Řádek: Povinný argument. Jedná se o číslo řádku v prohledávané oblasti, kterou jsme definovali argumentem Tabulka. Pokud do tohoto argumentu vložíme číslo 2,tak nám bude funkce vracet hodnotu z druhého řádku prohledávané oblasti atd.
 • Typ: Nepovinný argument. Jedná se o logickou hodnotu, případně číslo 0 nebo 1, která určují, zda má funkce hledat přesnou nebo přibližnou shodu.
  • Pravda = 1
   Hodnota výsledku bude vrácena pro přesnou nebo přibližnou shodu. Hodnota pro přibližnou shodu bude vrácena v případě, kdy nebude vyhledána přesná shoda, vrácena je automaticky nejbližší nižší hodnota. Pravda se automaticky bere i v případě nevyplnění argumentu Typ. Jedná se o intervalové vyhledávání, hodnoty tak musí být seřazeny vzestupně.
  • Nepravda = 0
   Hodnota výsledku bude vrácena pro přesnou shodu, jinak bude vrácena chyba (#NENÍ_K_DISPOZICI, #N/A). Prohledávaná data nemusí být v tomto případě seřazena, nejedná se o intervalové vyhledávání.
Funkce nerozlišuje malá a velká písmena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace