POZVYHLEDAT


Pomocí této funkce můžeme zjistit pozici hledané hodnoty v prohledávané oblasti. Funkce je použitelná při vytváření dynamických rozsahů a tedy i u vytváření složitějších dashboardů.

Kromě hodnoty z průsečíku řádku a sloupce funkce vrací i odkaz na tuto buňku. Funkce se díky tomu používá pro dynamické odkazy.
Funkce POZVYHLEDAT.

Syntaxe funkce

CZ verze:=POZVYHLEDAT(co;prohledat;[shoda])
EN verze:=MATCH(lookup_value,lookup_array,[match_type])

Argumenty funkce

  • Co: Povinný argument. Jde o hodnotu, kterou chcete nalézt v oblasti prohledat. Je to podobné, jako když hledáte v telefonním seznamu číslo určitého člověka. Hledáte přitom jeho jméno, ale hodnota, kterou potřebujete, je telefonní číslo.
    Argumentem co může být hodnota (číslo, text nebo logická hodnota) nebo odkaz na buňku s číslem, textem nebo logickou hodnotou.
  • Prohledat: Povinný argument. Jde o oblast buněk, která bude prohledána.
  • Shoda: Nepovinný argument. Hodnotou je číslo -1, 0 nebo 1. Argument shoda určuje, jakým způsobem má aplikace Excel porovnávat hledanou hodnotu co s hodnotami v prohledávané oblasti prohledat. Výchozí hodnota tohoto argumentu je 1. Číslo -1 = najde nejbližší vyžší hodnotu pro data seřazená sestupně. Číslo 0 = najde pouze přesnou shodu. Číslo 1 = najde nejbližší nižší hodnotu pro data seřazená vzestupně

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace