AVERAGEIFS


Tuto funkci použijeme ve chvíli, kdy potřebujeme souhrnovat data a z nějakého důvodu nechceme nebo nemůžeme použít kontingenční tabulky, a to např. ve chvíli, kdy potřebujeme výslednou hodnotu vnořit do většího vzorce.

Agregační funkce COUNTIFS, SUMIFS, AVERAGEIFS nabízí možnost zadat až 127 oblastí a kritérií pro ně.
Funkce COUNTIFS, SUMIFS, AVERAGEIFS.

Syntaxe funkce

CZ verze:=AVERAGEIFS(oblast_průměru;oblast_kritérií1;kritérium1;[oblast_kritérií2;kritérium2];...)
EN verze:=AVERAGEIFS(average_range,criteria_range1,criteria1,[criteria_range2,criteria2],...)

Argumenty funkce

  • Oblast_pro_průměr: Povinný argument. Jedna nebo více buněk pro výpočet průměru, včetně čísel nebo názvů, matic nebo odkazů, které obsahují čísla.
  • Oblast_kritérií1; oblast_kritérií2; …: Oblast_kritérií1 je povinný argument, následující oblasti kritérií představují nepovinné argumenty. 1 až 127 oblastí, ve kterých se mají vyhodnotit příslušná kritéria.
  • Kritérium1; kritérium2; ...: Kritérium1 je povinný argument, následující kritéria představují nepovinné argumenty. 1 až 127 kritérií, která definují, ze kterých buněk se bude počítat průměr. Argument se zadává jako číslo, výraz, odkaz na buňku nebo text. Například 32, "32", ">32", "jablka" nebo B4.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace