INDEX


Tuto funkci využijeme, pokud potřebujeme získat z tabulky hodnotu ze zadaného čísla řádku a čísla sloupce. Funkce hledá v zadané oblasti na základě souřadnice řádku a sloupce. Lze to přirovnat ke hře lodě nebo ke hře šachy.

Kromě hodnoty z průsečíku řádku a sloupce, vrací funkce i odkaz na tuto buňku. Díky tomu se používá pro dynamické odkazy.
Prohledávaná tabulka a funkce INDEX.

Syntaxe funkce

CZ verze:=INDEX(pole;řádek;[sloupec])
EN verze:=INDEX(array,row_num,[column_num])

Argumenty funkce

  • Matice: Povinný argument. Jedná se o oblast buněk nebo maticovou konstantu.
    Pokud argument Matice určuje oblast pouze s jedním řádkem nebo sloupcem, může být příslušný argument Řádek nebo Sloupec vynechán.
    Pokud Matice obsahuje více než jeden Řádek a Sloupec a je použit pouze jeden z argumentů řádek nebo sloupec, vrátí funkce INDEX celý řádek nebo sloupec.
  • Řádek: Povinný argument. Určuje řádek v matici, ze kterého chcete vrátit hodnotu. Pokud je argument Řádek vynechán, je argument sloupec povinný.
  • Sloupec: Nepovinný argument. Určuje sloupec v matici, ze kterého chcete vrátit hodnotu. Pokud je argument Sloupec vynechán, je argument Řádek povinný.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace