PowerPoint - Prostředí


MS PowerPoint vznikl jako aplikace pro uživatele, kteří potřebují odprezentovat určité výsledky nebo data. První záměr Microsoftu bylo vytvořit jednoduchý kancelářský program pro tvorbu prezentací, avšak po určité době se MS PowerPoint stal plnohodnotnou aplikací schopnou využívat velké množství multimediálních prostředků v kombinaci s textem. Tím se stává postupně složitější a složitější aplikací. MS PowerPoint je aktuálně nejvyužívanější aplikací na tvorbu prezentací, a to i přesto, že mu roste solidní konkurence, jako jsou například aplikace Keynote, Prezi atd. Pro správné pochopení toho, jak to v PowerPointu funguje si pojďme nejdříve popsat jeho prostředí.

Prostředí aplikace PowerPoint je logicky rozděleno na pět částí.

Prostředí aplikace MS PowerPoint
1.

Karetní systém

První částí je karetní systém, jenž obsahuje veškerá tlačítka, která budeme v průběhu našich tutoriálů a vaší následné práce využívat.
Do karetního systému je třeba započítat i kartu Soubor, která je velmi často nazývána kartou backstage (práce na pozadí).

2.

Navigace snímky a osnova

Druhou logickou částí prostředí PowerPointu je podokno snímků a osnovy.
3.

Snímek

Třetí částí je samotný snímek prezentace, jenž je možné vybrat v podokně snímků nebo v podokně osnovy.

4.

Poznámky

Čtvrtou částí je podokno poznámek, které je určeno pro uchování poznámek ke snímku, jinak řečeno, o čem by se na snímku mělo mluvit.

5.

Stavový panel

Součástí prostředí je samozřejmě i stavový panel, který nemá mnoho funkcí, ale hodit se nám bude také.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace