Průřezy a časové osy


Průřezy jsou příjemnou možností, jak přidat do KT uživatelsky přívětivé filtry. Tyto průřezy zobrazíme přes kartu Možnosti u Nástrojů kontingenční tabulky. Vždy je třeba vybrat, nad kterými datovými poli budeme chtít průřez vytvořit. Výběr samotných kritérií funguje stejně, jako např. výběr souborů ve složce. Průřezy je možné propojit s více KT a vytvořit tak síť KT, která bude filtrována a ovládána přes Dashboard.

Mezi výhody průřezů patří jejich snadná ovladatelnost a také přehlednost právě nastavených kritérií filtru.
Ukázka průřezů kontingenční tabulky.

Průřezy kontinenčních tabulek

Průřezy kontingenčních tabulek jsou k dispozici na kartě Možnosti (MS Excel 2010) a kartě Analýza (MS Excel 2013 - 2016)

Průřezy MS Excel 2010 / 2013 / 2016

Vložení průřezu kontingenční tabulky

Po kliknutí na tlačítko "Vložit průřez" se zobrazí formulář se všemi poli, která jsou načtena v mezipaměti kontingenční tabulky. V tomto formůláři je možné dělat i vícenásobné výběry (výběry více položek), ze kterých po potvrzení vzniknou průřezy. Vytvořený průřez se pak přesouvá a upravuje podobně, jako obrázek.

Nastavení průřezů kontingenční tabulky

Každý průřez je nastavitelný, a to přes kartu Možnosti. Průřez musí být vybraný, aby byla tato karta k dispozici. Na této kartě najdeme možnosti týkající se nastavení designu, počtu sloupců a připojení na další kontingenční tabulky.

Vložení časové osy

Časové osy lze do kontingenční tabulky vkládat až od verze MS Excel 2016. Tyto časové osy fungují podobně jako průřezy kontingenčních tabulek.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory . Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace